... Життя не навчить, якщо не має бажання порозумнішати (Б. Шоу) ...

Головне меню

Науково-практична Інтернет-конференція 06.10.2016 - Секція №3
Після введення реєстрації майнових прав на нерухомість виключно в електронній формі неодноразово виникало питання, наскільки дані в електронному реєстрі захищені від неправомірних змін. У зв’язку з ухваленням 26 листопада 2015 року Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» у новій редакції право власності підтверджується лише наявністю запису про таке право в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно, при цьому за результатами проведення державної реєстрації прав державним реєстратором формується інформаційна довідка, яка не містить ані підпису, ані печатки державного реєстратора.
На даний момент при оформленні права власності на нове майно не передбачається видача свідоцтва про право власності. Отже, такий підхід фактично виключає захист прав власника у випадку зникнення відповідної інформації та/або відсутності доступу до Держреєстру прав власності, оскільки скасовується видача Свідоцтв про право на власність на нерухоме майно та Витягів із Державного реєстру речових прав на нерухоме майно про реєстрацію права власності на захищених бланках, посвідчених підписом і печаткою Державного реєстратора прав на нерухоме майно. Видається натомість лише Інформаційна довідка з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру Іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об’єктів нерухомого майна щодо об’єкта нерухомого майна, яка жодним чином не посвідчена.
На розгляд до Верховної Ради України подано проект закону України від 03.06.2016 р. № 4768 «Про внесення змін до Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» щодо оформлення права власності на нерухоме майно, за яким власники знову зможуть отримати свідоцтво про право власності на нерухоме майно на паперових бланках. Цьому сприяло те, що, незалежно від позиції Мін’юсту про неможливість зламування електронного реєстру нерухомості та присвоєння унікального електронного коду виписці, надходило все більше заяв про шахрайство з нерухомістю через відкритий доступ до електронного реєстру Мін’юсту.
Отже, планується, що у добровільному порядку власник нерухомого майна зможе звернутися до державного реєстратора й отримати на паперовому бланку свідоцтво про право власності. При цьому в реєстрі водночас буде зроблено позначку і внесено номер свідоцтва. Наступна ж реєстраційна дія без подання цього свідоцтва до реєстратора буде неможливою. Законопроектом № 4768 пропонується доповнити цей Закон положеннями ст.ст. 26-1 і 26-2, щоб урегулювати видачу свідоцтва про право власності на нерухоме майно, яке буде підтверджувати набуття права власності при проведенні державної реєстрації прав. Як зазначається у пояснювальній записці, проект розроблено з метою захисту прав власника новоствореного нерухомого майна шляхом надання йому, за його бажанням, свідоцтва про право власності на нерухоме майно на бланку суворої звітності, з підписом і мокрою печаткою.
Відповідно, паперове свідоцтво буде сприяти захисту права власника у разі зникнення відповідної інформації та/або відсутності доступу до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно.
Мін’юст, зокрема, також планує впровадження нового сервісу смс-інформування власників нерухомості та бізнесу щодо будь-яких реєстраційних дій з їхнім майном. Це надасть можливість власникам оперативно відреагувати на зміни в реєстрі. Хоча у багатьох людей, як правило, номери телефонів досить часто змінюються. Виходом у цій ситуації, на нашу думку, є укладення контракту з мобільним оператором під час отримання сім-картки з фіксацією паспортних даних власника. Або впровадження ще одного нововведення – інформування власника про будь-які дії з майном за допомогою повідомлень на електронну адресу. У такому разі обов’язково слід буде зазначати цю інформацію в електронному Держреєстрі речових прав на нерухоме майно. {jcomments on}
 
 

-
English French German Polish Romanian Russian Ukrainian
2022
August
MoTuWeThFrSaSu
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    
Національний розвиток держави і права повинен ґрунтуватися, у першу чергу, на:
 
На Вашу думку чи забезпечують реалізацію принципу верховенства права законодавчі реформи 2020 року?
 

Наші видання

Збірник матеріалів конференції(17.05.2012 року)
Система Orphus
Повну відповідальність за зміст опублікованих тез доповідей несуть автори, рецензенти та структурні підрозділи вищих навчальних закладів та наукових установ, які рекомендували їх до друку.

Лічильники і логотипи

Актуальна Юриспруденція